Biudžetinė įstaiga
Vingio g. 7a, LT- 63219 Alytus
Tel. (8 315) 76 600
El.p. info@alytauspasaka.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052755

Tradicijos ir šventės

Darželio profilis – etnokultūrinis. Įstaigoje sukurta savita jauki aplinka, siejama su tautos kultūra. Tautos tradicijų puoselėjimas – ypač ryški grandis lopšelio-darželio veikloje.

Darželyje organizuojamos šventės ir renginiai:

  • tautinės ir kalendorinės šventės;
  • Derliaus šventė;
  • kūrybinės raiškos savaitė;
  • vaikų darbelių parodos;
  • koncertai, spektakliai;
  • ekskursijos, išvykos;
  • pasakų savaitė;
  • projektinė veikla;
  • vaikų gimtadieniai;
  • vaikų palydos į mokyklą.

Pateikiame keletą akimirkų iš darželyje organizuotų švenčių:

ADVENTINIAI VAKARAI

         Belaukiant Kalėdų, gruodžio 11 dieną, Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko mažas stebuklas – gerumo vakaras, į kurį „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai ir auklėtojos Nijolė Stakutienė ir Gitana Baležentienė pakvietė tėvelius, senelius bei kitus bendruomenės narius pasidalinti gerumu. Šventinę nuotaiką padėjo kurti, gerumą ir šilumą skleidė vaikiškų dainelių autorė ir atlikėja Daiva Bauerienė, atvykusi iš „Vakaro žvaigždelės“ redakcijos. Grodama gitara, kartu su vaikais viešnia padainavo bei pašoko „Šokoladinę pūgą“, „Pažiūrėki, kaip gražu!“, „Mylėki žodžius“ ir kitas vaikų mėgstamas daineles. „Vakaro žvaigždelė“ atvyko su savo bičiuliais – baltuoju lokiuku ir šokoladiniu katinėliu, kuriuos iš karto pamilo vaikai.

13 d. į adventinį vakarą pakvietė „Boružėlių"  grupės vaikučiai.

18 d. – Paukščiukų" grupės vaikučiai ir auklėtojos.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ „RUDENĖLIO TAKUČIU BĖGU RINKTI AŠ SPALVŲ"

Visus vaikučius ir darbuotojus „Paukščiukų" grupės auklėtojos Alma Kristutienė ir Asta Daujotienė pakvietė į rudenėlio šventę. Auklėtojos vaikams suteikė daug džiaugsmingų akimirkų vaidindamos pasaką „Dangus griūva".

RUGSĖJO 1-OJI, MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Šiais metais rugsėjis pakvietė vaikus į darželį rugsėjo 3 d.  Pedagogės Nijolė Stakutienė, Gitana Baležentienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė šventę pradėjo sveikatos tako atidarymu. Darželio direktorė Nijolė Banienė papasakojo kas tai per takas, iš ko jis supiltas, kaip juo vaikščioti. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Rosita papasakojo, kad sveika vaikščioti basomis, nelygiais paviršiais.   Visi vaikai noriai išbandė taką.   Pirmoji diena darželyje prabėgo smagiai žaidžiant ir bendraujant su draugais.

BIRŽELIO 1-OJI, VAIKŲ GYNIMO DIENA

Birželio 1 d. lopšelio-darželio auklėtojos ir vaikai paminėjo Vaikų gynimo dieną. Vaikai  žaidė, piešė, spalvino dradužėlius vasarai, surengė  drabužių parodą darželio kieme.   Šventę organizavo „Paukščiukų" ir „Boružėlių" grupės auklėtojos Asta,  Nijlė ir Alma. 

PASAKŲ SAVAITĖ  

Balandžio 23 -  gegužės 4 dienomis lopšelyje-darželyje vyko pasakų savaitė. Šiais metais pasakų savaitę skyrėme A. Matučio 90-mečiui paminėti. Vaikai ir pedagogės ruošė spektalius  ir vaidino pagal A. Matučio kūrinius.  „Kačiukų" grupės vaikai ir auklėtojos paruošė ir suvaidino pasaką „Žirgelio namai", „Meškučių", „Nykštukų", „Kiškučių" ir „Pelėdžiukų" grupės paruošė pasaką  „Kiškio daržas",  „Boružėlių", „Drugelių", „Paukščiukų" ir „Ežiukų" grupių vaikai ir pedagogės suvaidino pasaką „Kaip kiškis laimės ieškojo", „Bitučių"  grupės vaikai  – „Tuoj ir rytoj ". 

ŠVENTĖ „JAU VELYKOS"

Balandžio 3 d. „Bitučių" grupės aukėtojos Rasa Petrauskienė, Aldona Vaitkevičienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė darželyje suorganizavo pavasario šventę „Jau Velykos".

KOVO 11-OJI, LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA DARŽELYJE

Kovo 10 d. lopšelyje-darželyje „Meškučių" grupės pedagogės Renata Petkevičienė, Aldona Vaitkevičienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė organizavo rytmetį Kovo 11-ajai, Lietuvos nerpiklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Pedagogės priminė vaikams Lietuvos simbolius,  vaikai, pasipuošę naujais tautiniais rūbais, dainavo daineles apie Lietuvą, žaidė žaidimus. 

ŠVENTĖ VASARIO 16-AJAI „MAŽOJ ŠIRDELĖJ – LIETUVA"

Šventę, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva Kasiulionienė ir Rasa Šileikienė pradėjo daina „Pasveikinkim vieni kitus…"  Šventės metu vyravo smagi nuotaika. Net mieste paskelbta gripo epidemija negalėjo jos sugadinti.  Šventei visi ruošėsi iš anksto ir prisidėjo kuo tik galėjo. Minint išskirtinę sukaktį darželio pedagogės ir vaikai prisijungė prie LRT inicijuojamos visuomeninės socialinės akcijos „Keliu vėliavą". Visi kartu (vaikai, tėvai, pedagogai) gamino vėliavas, kuriomis papuošė darželį. Organizavome akciją „Lietuvai 100".  Pagaminom raides ir skaičių 100, kurį vaikai išpuošė pedagogių pagamintomis gėlėmis. Paleidome į orą 100 balionių. 

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE

Štai ir praėjo šventės. Vaikai susirinko į salę  atsisveikinti su eglute.