Biudžetinė įstaiga
Vingio g. 7a, LT- 63219 Alytus
Tel. (8 315) 76 600
El.p. info@alytauspasaka.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052755

Tradicijos ir šventės

Darželio profilis – etnokultūrinis. Įstaigoje sukurta savita jauki aplinka, siejama su tautos kultūra. Tautos tradicijų puoselėjimas – ypač ryški grandis lopšelio-darželio veikloje.

Darželyje organizuojamos šventės ir renginiai:

  • tautinės ir kalendorinės šventės;
  • Derliaus šventė;
  • kūrybinės raiškos savaitė;
  • vaikų darbelių parodos;
  • koncertai, spektakliai;
  • ekskursijos, išvykos;
  • pasakų savaitė;
  • projektinė veikla;
  • vaikų gimtadieniai;
  • vaikų palydos į mokyklą.

Pateikiame keletą akimirkų iš darželyje organizuotų švenčių:

„SKRYBĖLIŲ PARADAS"

Birželio 3 d. meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė ir „Kiškučių“ bei „Drugelių“ grupių pedagogės visus lopšelio-darželio „Pasaką“ lankančius vaikučius pakvietė į šventinį rytmetį „Skrybėlių paradas“, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Skambant linksmoms dainelėms apie vasarą, prie pievelėje paruošto podiumo rinkosi įvairiomis skrybėlėmis pasipuošę vaikai. Vasaros ryto idilę sudrumstė atskridusios šarkos Tarška ir Patarška („Kiškučių“ gr. pedagogės Gitana ir Daiva). Jos pasiūlė surengti Skrybėlių paradą – praeiti podiumu ir pademonstruoti pirktines, tėvelių, senelių namuose pagamintas ar savo pačių rankomis pasidarytas skrybėles. Bet tuo šventinis rytmetis nesibaigė – visi mokėsi skaičiuotę apie šarką, skambant „Tilidūdos“ dainelei „Šarkele varnele“ skaičiavo, kiek šarka turi vaikų (geriausi skaičiuotojai buvo apdovanoti dovanomis iš Paryžiaus), gamino šarkiukams skrybėles, pagal duotas nuorodas ėjo ieškoti saldainių, kuriuos išsiblaškėlės šarkos kažkur pametė… Pasidžiaugusios gražiomis šventinio rytmečio akimirkomis, palinkėjusios visiems gražios ir sveikos ateinančios vasaros, čiauškalės išskrido visiems pranešti, kad mokslininkai šarkas vagiles reabilitavo!   

PASAKŲ SAVAITĖ  

Balandžio 22 -  gegužės 14 dienomis lopšelyje-darželyje vyksta pasakų savaitė. Vaikai ir pedagogės ruošė spektalius  ir vaidino:  „Meškučių", „Nykštukų", „Kiškučių" ir „Pelėdžiukų" grupės paruošė pasaką  „Ropė",„Kačiukų" grupės vaikai ir pedagogės  –pasaką „Fėjų pasaka",  „Drugelių" ir „Ežiukų" grupių vaikai ir pedagogės  paruošė  pasaką „Katinėlis ir gaidelis", „Bitučių"  grupės vaikai  – „Miško mokykla", „Boružėlių" grupės vaikai ir pedagogės  – „Miško pasaka", „Paukščiukų" grupė – „Pelytės Sūrytės namelis".

PAVASARIO ŠVENTĖ „PAVASARĖLIS JAU PAS MUS"

Balandžio 24 d. „Boružėlių" grupės aukėtojos Nijolė Buzienė, Asta Daujotienė  ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė darželyje suorganizavo pavasario šventę „Pavasarėlis jau pas mus". Šventės svačiai – folkloro  ansamblis „Žvangucis". Svečiai padainavo apie Velykas, Jurgines. Ansamblio dalyvė Nijolė  papasakojo dzūkų tarme apie gegutę, vadovas Giedrius armonika pagrojo lietuvių liaudies ratelį „Tek saulelė pro langelį".  Šventės metu vaikai patyrė daug džiugių  ir smagių akimirkų.

POVELYKINĖS DIENELĖS

Po Šv. Velykų į darželį vaikai atėjo nešini Velykės ir artimųjų padovanotais margučiais. O jų būta pačių įvairiausių: dažytų svogūnų lukštuose, apraišiotų įvairiomis žolelėmis ir medžiagų skiautėmis, margintų vašku, apklijuotų lipdukais, skutinėtų… Dažnas atsinešė ne po vieną, o kelis, kad žaidimams margučių užtektų ir jiems patiems, ir draugams. Pabuvę drauge su visa įstaigos bendruomene šventiniame rytmetyje „Pavasarėlis jau pas mus“, pasivaišinę keksiukais skubėjome, dainuodami išmoktą dainelę: „Tai vaikučiams džiaugsmo bus, kai riedės ir nesuduš“, į lauką jų ridenti.

Povelykinių dienelių akimirkos nuotraukų pateiktyje. 

 

„LAUKIU AŠ PAVASARĖLIO"

Kovo 29 d. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai ir jų auklėtojos Nijolė Stakutienė ir Gitana Baležentienė, taip pat tėveliai, seneliai bei įstaigos darbuotojai sugužėjo į šventinę popietę „Laukiu aš pavasarėlio!“.                                                                                                                                   Turbūt ne daugelis žino, kad viena iš pirmųjų paukščių, pranašaujančių pavasarį, yra pelėda. Gal todėl renginio metu išmintingoji Pelėda (auklėtoja Nijolė Stakutienė) pasipūtėlę Šarką (auklėtoja Gitana Baležentienė) pakvietė pasitikti pavasario bei kartu pasilinksminti su sugrįžusiais į Lietuvą paukščiais. Pavasarinio koncerto metu „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai,  „pavirtę“  kuoduotomis pempėmis, raudonkojais gandrais, pramuštagalviais žvirbleliais, skardžiabalsėmis lakštingalomis, juodaisiais varnėnais, greituolėmis griežlėmis ir kitais sparnuočiais, kaip išgalėdami linksmino nenuoramą Šarką bei visus susirinkusius žiūrovus savo skambiu ulbėjimu, čiulbėjimu, gagenimu, tarškėjimu,  švilpavimu, čirškimu, suokimu ir griežimu.  Pelėdos ir Šarkos paraginti vaikučių tėveliai smagiai padainavo ir pašoko. Aidinčios, skambančios linksmybės tarsi skelbė, kad  atėjo ilgai lauktas pavasaris,  atneštas ant paukščio sparnų!

UŽGAVĖNĖS „IŠVARYSIM  ŽIEMĄ“

          Kovo 5 dieną vyko triukšmingas žiemos išvarymas ir pavasario sutikimas – Užgavėnės. Šiai šventei vaikai ruošėsi iš anksto. Visą savaitę vaikai gamino kaukes, atnaujino jau turimas, ieškojo, išmėgino įrankius, kurie sukelia triukšmą žiemai išvaryti. Užgavėnių rytą ,,Nykštukų‘‘ grupės auklėtojos Virginija ir Zita, meninio ugdymo pedagogė Aušra ir didelis būrys persirengėlių vaikščiojo į grupes, kaulino blynų ir kvietė visus visus į Užgavėnių šventę. Persirengėliai sugužėjo į salę. Ten jie šėlo, triukšmavo, dainavo drauge su Lašininiu ir Kanapiniu. Vaikai Morei atidavė savo ,,ožiukus‘‘ ir negerus poelgius, ir, garsiai šaukdami, išvijo  Lašininį su More (išvijo žiemą). Kanapinis džiaugėsi pergale, vaišino vaikus ir linkėjo jiems gražaus, saulėto pavasario.

KOVO 11-OJI, LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA 

              Kovo 8-ąją lopšelio-darželio „Pasaka“ teritorijos medžiai, pedagogių ir jų ugdytinių iniciatyva, pasipuošė  trispalvėmis. Sukurta šventinė nuotaika jau lauke pasitiko vaikus ir jų tėvelius. Į lopšelio-darželio „Pasaka“ salę sugužėjo įstaigos ugdytiniai, pasipuošę tautiniais rūbais, svečiai ir įstaigos darbuotojai. Renginio pradžioje visus susirinkusius pasveikino direktorė Nijolė Banienė. Ugdytiniai šventės metu nagrinėjo  Lietuvos žemėlapį   ir susipažino su  Lietuvos regionais. Kiekviena grupė pristatė savo pasirinktą regioną: kas dzūkišką dainą dainavo, kas žemaitišką šokį šoko, kas aukštaitišką paerzinimą improvizavo, o kas ir suvalkietiško žaidimo pamokė. O kiek įvairių šnektų šnektelių iš vaikų lūpų išgirdome įvairia tarme apie Tėvynę.  Vaikus pradžiugino netikėtas svečias įstaigoje – Alytaus miesto himno kūrėjas Andrius Abromavičius,  kuris drauge su vaikais sudainavo mūsų mylimo miesto himną, o renginio pabaigoje savo kūrybos dainomis pasveikino visas bendruomenės moteris ir mergaites su tarptautine moters diena.                        Šventė suteikė daug džiugių emocijų tiek dalyviams, tiek žiūrovams. Vaikai daug sužinojo apie Lietuvą,  papročius ir tradicijas, buvo ugdomi  vaikų patriotiniai jausmai.                                                                                                                                                                                               „Net mažas vaikas gali suprasti, kad valstybę kuriame MES, o sukuriame tokią,  kokios esame verti. Nuo mažų dienų pažinę savo kraštą, pajutę jo grožį, išmoksim  mylėti  žmones, didžiuotis savo valstybe“, kalbėjo  renginį organizavusios pedagogės Rasa Staniulienė, Aldona Vaitkevičienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.

ŠVENTĖ VASARIO 16-AJAI  „MES ESAM  DZŪKAI"

Šiais metais Vasario 16-ąją „Bitučių" grupės vaikai ir pedagogės paminėjo „dzūkiškai". daug dėmesio skyrė dzūkų kraštui, tarmei. Vaikai labai stengėsi dainuoti, kalbėti dzūkiškai. Šventėje netrūko džiugių emocijų, geros nuotaikos.

ADVENTINIAI VAKARAI

         Belaukiant Kalėdų, gruodžio 11 dieną, Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko mažas stebuklas – gerumo vakaras, į kurį „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai ir auklėtojos Nijolė Stakutienė ir Gitana Baležentienė pakvietė tėvelius, senelius bei kitus bendruomenės narius pasidalinti gerumu. Šventinę nuotaiką padėjo kurti, gerumą ir šilumą skleidė vaikiškų dainelių autorė ir atlikėja Daiva Bauerienė, atvykusi iš „Vakaro žvaigždelės“ redakcijos. Grodama gitara, kartu su vaikais viešnia padainavo bei pašoko „Šokoladinę pūgą“, „Pažiūrėki, kaip gražu!“, „Mylėki žodžius“ ir kitas vaikų mėgstamas daineles. „Vakaro žvaigždelė“ atvyko su savo bičiuliais – baltuoju lokiuku ir šokoladiniu katinėliu, kuriuos iš karto pamilo vaikai.

13 d. į adventinį vakarą pakvietė „Boružėlių"  grupės vaikučiai.

18 d. – Paukščiukų" grupės vaikučiai ir auklėtojos.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ „RUDENĖLIO TAKUČIU BĖGU RINKTI AŠ SPALVŲ"

Visus vaikučius ir darbuotojus „Paukščiukų" grupės auklėtojos Alma Kristutienė ir Asta Daujotienė pakvietė į rudenėlio šventę. Auklėtojos vaikams suteikė daug džiaugsmingų akimirkų vaidindamos pasaką „Dangus griūva".

RUGSĖJO 1-OJI, MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Šiais metais rugsėjis pakvietė vaikus į darželį rugsėjo 3 d.  Pedagogės Nijolė Stakutienė, Gitana Baležentienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė šventę pradėjo sveikatos tako atidarymu. Darželio direktorė Nijolė Banienė papasakojo kas tai per takas, iš ko jis supiltas, kaip juo vaikščioti. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Rosita papasakojo, kad sveika vaikščioti basomis, nelygiais paviršiais.   Visi vaikai noriai išbandė taką.   Pirmoji diena darželyje prabėgo smagiai žaidžiant ir bendraujant su draugais.