Biudžetinė įstaiga
Vingio g. 7a, LT- 63219 Alytus
Tel. (8 315) 76 600
El.p. info@alytauspasaka.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052755

Gerosios darbo patirties sklaida

Koncertas „Spalvotu vaikystės taku"

2019-05-15d.  Alytaus miesto teatre vyko ikimokyklinių įstaigų ugdytinių  koncertas ,,Spalvotu vaikystės taku", skirtas šeimos dienai paminėti. Šventinio koncerto organizatorius Alytaus lopšelis-darželis „Obelėlė". Jame dalyvavo ir lopšelio-darželio „Pasaka" ansamblis bei solistė Gustė. Mergaitės labai gražiai pasirodė, patyrė daug  teigiamų emocijų. Buvo apdovanotos padėkomis bei gėlėmis. Dainininkes paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.

Šeimų šventė

Gegužės 4 d. Alytaus miesto parke vyko 10-oji Šeimų šventė, kurią organizavo Vaiko ir mamos dienos centras „Kutis". Joje dalyvavo darželio solistės Goda Bagdanavičiūtė, Gustė Jonynaitė, Skaistė Mocevičiūtė, kurias paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė. Mergaitės buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Festivalis „Dzūkų balsas"

IMG_0645 

 2019-04-17 d. Alytaus muzikos mokykloje  vyko festivalis ,,Dzūkų balsas", kuriame  dalyvavo įstaigos ugdytinė Goda Bagdanavičiūtè (5m.).  Ji buvo apdovanota padėkos raštu už dzūkiškos dainos puoselėjimą. Godą paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.

„Skambėk, pavasarėli!“

Lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko Alytaus lopšelių-darželių ir mokyklų-darželių vaikų dainų festivalis „Skambėk, pavasarėli!“.  Jo metu iš 15 lopšelių-darželių mažieji dainorėliai dainavo daineles ir šoko įvairiausius šokius. Jame dalyvavo mūsų įstaigos solistė Gustė Jonynaitė. Ją paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.  Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti festivalio medaliais ir saldžiomis dovanėlėmis.

„Šaltinėlio versmė"

Nors mes „Kiškučiai“ esame dar visai maži, bet gavę iš Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kvietimą dalyvauti  2-ajame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų konkurse „Šaltinėlio versmė“, skirtame Pasaulinei vandens dienai paminėti, nė kiek nesuabejojome savo gebėjimais įgyvendinti konkurso tikslą. Pasirinktu meninės raiškos būdu, panaudojant antrines žaliavas, sukūrėme darbą, vaizduojantį vandens lašą. Taip atsirado mūsų Lašelis – linksmas, rūpestingas, išdykęs ir be galo reikalingas draugas, be kurio nebūtų gyvybės. Išlydėdami jį į konkursą linkėjome ne tik sėkmės tapti nugalėtoju, bet ir išmokyti kito darželio vaikus švariai plautis rankeles, dainuojant mūsų Lašelio dainą: Vandenėlio nebijau – į prausyklą atėjau. Nusiprausiu rankeles. Ir prie stalo sėsiu aš.

„Kiškučių" grupė

Gerosios darbo patirties sklaida konferencijoje

2019-03-29 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko 1-oji respublikinė konferencija ,,Inovacijų integravimo galimybės ugdymo kokybės gerinimui". Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka" meninio ugdymo pedagogė, muzikos mokytoja metodininkė  Aušra Marcinkevičienė pristatė savo sukurtas muzikines interaktyvias metodines priemones: „Muzikos ženklai“, „Ta ir ti“, „Skaitmeniniai vokaliniai pratimai“, „Supažindinimas su šokiais“ ir „Lietuvos himno pristatymas“.

Bendradarbiavimas su mokykla

Kovo 28 dieną pas lopšelio-darželio ,,Pasaka“ ,,Kačiukų“ ir ,,Bitučių“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikus svečiavosi Dainavos progimnazijos mokytojos su ketvirtokais. Mokiniai atliko įvairius eksperimentus su vandeniu. Kartu su priešmokyklinukais kūrė paveikslus skirtus vandens dienai paminėti: klijavo vandens lašiukus, piešė augalus, gyvūnus, žmones. Vaikai kartu su mokytojomis kalbėjosi apie vandens naudą gamtai, žmogui.

Lapkričio 15 d. darželio  „Kačiukų" ir „Bitučių" priešmokyklinio ugdymo  grupių vaikai ir pedagogai buvo pakviesti į Dainavos pagrindinę mokyklą, kurioje vyko   parodos „Karys – Tėvynės gynėjas" atidarymas. Paroda skirta kariuomenės atkūrimo 100-mečiui paminėti. KASP Dainavos apygardos  1-osios rinktinės kariai  jau nuo ryto demonstravo ginkluotę. Vaikams buvo smalsu pamatyti šautuvus, juos palaikyti.

„Tu – Lietuva"

Vasario 16 d. darželio ugdytinės Skaistė ir Gustė  buvo pakviestos į Alytaus miesto šventinį koncertą „Tu – Lietuva", skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Jas paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.

Lopšelis-darželis dalyvauja tarptautinėje vaikų socialinių gebėjimų ugdymo programoje „Zipio draugai".

Pedagogė Rasa Šileikienė siekia padėti vaikams įgyti socialinių bei sunkumų įveikimo gebėjimų. Įgiję šių gebėjimų vaikai lengvai susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę.

Dalyvavimas projektinėje veikloje

LT-PL-2S-149 „Prisijaukinti autizmą"

Lopšelis-darželis prisijungė prie Europos regioninės plėtros fondo tarptautinio Lietuvos-Lenkijos projekto „Prisijaukinti autizmą". Darželio logopedas lankėsi Lenkijoje gerosios patirties sklaidos renginiuose. Į darželį buvo atvykę pedagogai iš Gizycko.  

„eTwinning" projektai

„Pelėdžiukų" grupės pedagogės Gitana Baležentienė ir Nijolė Stakutienė aktyviai įsijungė į „eTwinning" projektinę veiklą. Dalinasi gerąja patirtimi  su kolegomis iš Europos, kitų Lietuvos darželių. Pedagogės prisijungė prie projektų: „Iš kur atsiranda duonelė", „Pasaka maiše", „Vaikų ugdomoji veikla lauke", „Winter is coming", „Let's Learn Colors". Už projektą „Nors dar mažas, bet labai myliu Lietuvą“ auklėtojai Nijolei Stakutienei suteiktas Nacionalinis kokybės ženklelis.                     eTwinning_Kokybes-zenklas_200x200px

Konkursai:

Konkursas „Champion cup"

2019 m. kovo 23 d.Birštono kultūros namuose vyko Tarptautinis šokio ir vokalo vaikų konkursas,,Champion cup". Solistė Gustė Jonynaitė (5m.) tapo Publikos Grand Prix laureate, Skaistė Mocevičiūtė 3-ios vietos laureate.
Paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė

„Čia mano Lietuva"

2019 m. kovo mėn. 12 d. Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka" ,,Pelėdžiukų" grupės auklėtinė Justina Kazlauskaitė buvo pakviesta į Kauno rajono Linksmakalnio mokyklą-darželį, kur vyko respublikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikų piešinių konkurso ,,Čia mano LIetuva" laureatų apdovanojimas-koncertas. Justina Kazlauskaitė, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų individualių darbų grupėje, tapo III vietos nugalėtoja. Mergaitę konkursui paruošė auklėtoja Gitana Baležentienė.

„Skambėk, Dzūkija" 2019

2019-04-13d. Varėnos kultūros rūmuose vyko X-asis respublikinis jaunųjų talentų konkursas „Skambėk, Dzūkija",  kuriame dalyvavo Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka" trys solistès: Gustè Jonynaitè, Goda Bagdanavičiūtè ir Skaistè Mocevičiūtè. Mergaitės pasirodė labai gerai ir buvo apdovanotos diplomais ir Velykinių dovanų kraitelėmis. Gustė  pelnė 1-ąją vietą, Goda ir Skaistė -  3 vietą savo amžiaus kategorijoje. Solistes paruošè meninio ugdymo pedagogè Aušra Marcinkevičienè. 

„Dainų dainelė 2018"

Gruodžio 5 d. sudalyvavome Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė", Alytaus miesto savivaldybės etape. Konkursas vyko Alytaus muzikos mokykloje. Meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė  paruošė konkursui dvi solistes: Skaistę Mocevičiūtę ir Gustę Jonynaitę. Mergaitės gerai pasirodė ir pateko į II etapą. Po II etapo labiau pasisekė Gustei, kuri pateko  į LRT televizijos konkursą.

Advento-Kalėdų konkursas „Leliumoj"

Gruodžio 6 d. sudalyvavome Alytaus miesto ir rajono lopšelių-darželių ir bendrojo ugdymo mokyklų Advento-Kalėdų konkurse „Leliumoj". Meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė konkursui paruošė Skaistę Mocevičiūtę ir Gustę Jonynaitę. Mergaitės dainavo kalėdų laikotarpio dainas.

„Tramtatulis“

Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka" ugdytinės Skaistė Mocevičiūtė ir Goda Bagdanavičiūtė, taip pat „Pelėdžiukų" grupės  pasakotojai sudalyvavo respublikiniame vaikų ir mokinių, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis 2019", organizuotame Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. Juos paruošė meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė.