Biudžetinė įstaiga
Vingio g. 7a, LT- 63219 Alytus
Tel. (8 315) 76 600
El.p. info@alytauspasaka.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052755

Parodos, edukaciniai renginiai

EDUKACINIAI RENGINIAI

Edukacinė valandėlė vaikams apie paukščius

Kovo 22 dieną Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ lankėsi Žuvinto  biosferos rezervato ekologas Regimantas Vabuolas, kuris vaikams pravedė edukacinę valandėlę apie Lietuvos paukščius. Ekologas savo pasakojimą praturtino paukščių balsų įrašais, fotografijomis, kuriose užfiksuoti Žuvinto ežero sparnuotieji gyventojai. Svečias pasidžiaugė, kad Pietų Lietuvoje yra saugomi du dideli  pelkių kompleksai – Žuvinto palios ir Amalvo pelkynai. O Žuvinto ežeras yra  labai savotiškas ir įdomus gamtos kūrinys ir didžiausias šalyje liekaninio tipo ežeras, kokio niekur kitur Lietuvoje nėra bei pridūrė, kad ši unikali teritorija ypač svarbi vandens, pelkių ir šlapių pievų paukščiams, o būtent Žuvinte mėgsta telktis visi migruojantys paukščiai. Ekologas Regimantas Vabuolas ne tik pasakojo apie migruojančius paukščius, bet ir mielai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Daugiausiai diskusijų sulaukė klausimas – kuo špokas skiriasi nuo varnėno? Po įdomių, turiningų pasakojimų ir pabendravimų, Žuvinto biosferos rezervato darbuotojas vaikus ir jų auklėtojas pakvietė aplankyti Žuvinto ežerą, dar vadinamą paukščių ežeru ir gulbių lopšiu.

 Laukiame pavasario drauge su More

Morė„Paukščiukų“ grupės vaikučiai ir jų mamytės, kartu su auklėtoja Alma Kristutiene, auklėtojos padėjėja Aušrine Matonyte, muzikos pedagoge Aušra Marcinkevičiene, kūrė Morę. Kas kūną formavo, kas siuvo, kas kirpo, kas blindės kačiukų į ranka įdėjo,  blizgančiais karoliais padabino…

   Š. m. kovo 4 dieną  Morė iškeliavo į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą, kur dalyvavo konkurse „Gražiausia Morė“.

Linkime jai sėkmės!

Išvyka į Radžiūnų kaime esančią „Avilio“ sodybą

Spalio 12d. vakarą lopšelio-darželio „Pasaka" „Pelėdžiukų" grupės vaikučiai, jų tėveliai ir auklėtojos Nijolė Stakutienė ir Gitana Baležentienė išvyko į Alytaus rajone Radžiūnų kaime esančią „Avilio" sodybą. Sodybos šeimininkai Jūratė ir Vilmantas Bisevičiai vaikams papasakojo apie bites, jų gyvenimo būdą bei naudą žmogui. Visus vaišino medumi, pamokė kepti meduolius, žaidė su vaikais žaidimus. Didžiausią įspūdį vaikams padarė žvakių liejimo procedūra.

Išvyka į Alovę

received_351123625462995           „Pelėdžiukų" grupės vaikučiai, jų tėveliai ir auklėtojos  lapkričio 11 d. dalyvavo edukacinėje programoje ,,Viskas apie duoną Alytaus krašte".  Edukacija  vyko Alovėje. Vaikai ne tik klausėsi pasakojimų apie sunkų duonutės kelią nuo grūdo iki stalo, bet kartu su kepėjomis minkė tešlą, formavo duonos kepaliukus, kepė. Dar ir naminių, ilgų, kaimiškų sausainių prikepė, kuriuos su arbatėle pasigardžiuodami suvalgė. Na ir, žinoma, parodė, ką išmoko darželyje:  padainavo, pašoko, eilėraščių padeklamavo.
             Visiems buvo labai linksma ir smagu. Tėveliai, vaišidamiesi vaikų pagamintais sausainiais, ne vienas savo vaikystę prisiminė.
             Namo visi sugrįžo patenkinti ir laimingi, pagarbiai glausdami po šiltos, kvepiančios duonos kepalėlį.

PARODOS

„Karpinių stebuklai"

Lopšelio-darželio bendruomenė aktyviai sudalyvavo organizuojant karpinių parodą „Karpinių stebuklai". Visą gruodį visi galėjo grožėtis vaikų,  tėvelių ir darželio darbuotojų karpiniais puoštais darželio langais.Ypatingai visus sužavėjo „Pelėdžiukų" tėvelių ir vaikų sukurtas miestas.

Mandalos iš rudens gėrybių, gamtinės medžiagos

Visi darželio vaikai ir pedagogai, džiaugdamiesi gražiu rudenėliu, rinko įvairią gamtinę medžiagą ir kūrė mandalas. 

Štai kokias gražias mandalas pavyko padaryti. 

„Kas žmogiuko širdyje"

"Kiškučių", "Nykštukų" ir "Pelėdžiukų"  grupių vaikai ir pedagogės A. Matučio memorialiniame muziejuje suorganizavo kūrybinių darbų parodą, skirtą A. Matučio 90 -mečiui.

"Aš – tavo gimtinė vardu Lietuva"

Pedagogės Daiva Plonienė, Nijolė Buzienė ir Alma Kristutienė  suorganizavo respublikinį vaikų darbelių konkursą "Aš – tavo gimtinė vardu Lietuva". Sulaukėme net 390 vaikų darbelių iš visos Lietuvos. Pedagogės surengė  3 parodas: Alytaus miesto savivaldybėje, Alytaus rajono viešojoje bibliotekoje ir darželio galerijoje. Nugalėtojai bus skelbiami vėliau. Visiems pedagogams ir vaikams dėkojame už aktyvų dalyvavimą ir labai gražius darbelius.

"Nupiešiu Lietuvą mažytę"

"Kiškučių", "Nykštukų" ir "Pelėdžiukų" vaikų darbelių paroda  Alytaus miesto  Jurgio Kunčino vaikų ir jaunimo biliotekoje.

"Adventinis vainikas"

Įstaigoje suorganizuota  bendruomenės narių darbų paroda "Adventinis vainkas". Parodą organizuojant aktyviai prisidėjo vaikų tėvai. Gražūsir originalūs adventiniai vainikai  papuošė darželio aplinką, sukūrė šventinę nuotaiką visiems.

Europos atliekų mažinimo  savaitė Lietuvoje

Meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė  kartu su ansamblio vaikais ir jų tėvais prisijungė prie Europos atliekų mažinimo savaitės. Pagamino muzikos instrumentus iš įvairių atliekų ir panaudojo juos organizuodama  vaikų muzikinę veiklą.

"Sagos sagutės"

Lopšelio-darželio vaikai, tėvai ir pedagogai dalyvavo organizuojant darbelių iš sagų parodą "Sagos sagutės". Paroda buvo organizuota įstaigoje, vėliau Alytaus kolegijoje (parodos organizatorės R. Petrauskienė ir A. Vaitkevičienė).

"Pavasaris žiedais išpynė Velykų šviesų taką""

Kačiukų' ir "Bitučių" grupių vaikai, tėvai ir pedagogės Alytaus rajono viešojoje bibliotekoje suorganizavo velykinių darbelių parodą.