Biudžetinė įstaiga
Vingio g. 7a, LT- 63219 Alytus
Tel. (8 315) 76 600
El.p. info@alytauspasaka.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052755

Tradicijos ir šventės

Darželio profilis – etnokultūrinis. Įstaigoje sukurta savita jauki aplinka, siejama su tautos kultūra. Tautos tradicijų puoselėjimas – ypač ryški grandis lopšelio-darželio veikloje.

Darželyje organizuojamos šventės ir renginiai:

  • Tautinės ir kalendorinės šventės;
  • Derliaus šventė;
  • Kūrybinės raiškos savaitė;
  • Vaikų darbelių parodos;
  • Koncertai, spektakliai;
  • Ekskursijos, išvykos;
  • Pasakų savaitė;
  • Projektinė veikla;
  • Vaikų gimtadieniai;
  • Vaikų palydos į mokyklą.

Pateikiame keletą akimirkų iš darželyje organizuotų švenčių:

ŠVENTĖ VASARIO 16-AJAI "MAŽOJ ŠIRDELĖJ – LIETUVA"

Šventę, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva Kasiulionienė ir Rasa Šileikienė pradėjo daina "Pasveikinkim vieni kitus…"  Šventės metu vyravo smagi nuotaika. Net mieste paskelbta gripo epidemija negalėjo jos sugadinti.  Šventei visi ruošėsi iš anksto ir prisidėjo kuo tik galėjo. Minint išskirtinę sukaktį darželio pedagogės ir vaikai prisijungė prie LRT inicijuojamos visuomeninės socialinės akcijos "Keliu vėliavą". Visi kartu (vaikai, tėvai, pedagogai) gamino vėliavas, kuriomis papuošė darželį. Organizavome akciją "Lietuvai 100".  Pagaminom raides ir skaičių 100, kurį vaikai išpuošė pedagogių pagamintomis gėlėmis. Paleidome į orą 100 balionių. 

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE

Štai ir praėjo šventės. Vaikai susirinko į salę  atsisveikinti su eglute.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ "SPALVOTI SKĖČIAI"

Spalio 25 d. visi vaikai ir darbuotojai susirinko į salę su spalvotais skėčiais. Kiekviena grupė pasirinko  savo mėgstamą spalvą, todėl salėje net akys raibo nuo spalvų. Juk ruduo atėjo. Šventę vedė rudens "Šalna" – Virginija ir "Tamsa" – Janina.

RUGSĖJO 1-OJI, MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Ir vėl rugsėjis pakvietė vaikus į darželį. Pirmoji diena darželyje prabėgo smagiai žaidžiant ir bendraujant su draugais.

BIRŽELIO 1-OJI, VAIKŲ GYNIMO DIENA

Birželio 1 d. lopšelio-darželio auklėtojos ir vaikai paminėjo Vaikų gynimo dieną. Vaikai  žaidė, piešė, surengė piešinių parodą darželio koridoriuose, akciją "Taikos glėbys 2017".   Šventę organizavo "Pelėdžiukų" ir "Nykštukų" grupės auklėtojos Nijlė, Janina, Virginija ir Asta. 

"JAU VELYKOS"

Balandžio 18 d. "Meškučių" grupės aukėtojos Renata Petkevičienė, Aldona Vaitkevičienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė darželio kieme organizavo pavasario šventę "Jau Velykos".

KOVO 11-OJI, LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA DARŽELYJE

Kovo 10 d. lopšelyje-darželyje "Bitučių" grupės auklėtojos Rasa Petrauskienė, Aldona Vaitkevičienė ir meninio ugdymo pedagogė Aušra Marcinkevičienė organizavo koncertą Kovo 11-ajai, Lietuvos nerpiklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Auklėtojos priminė vaikams Lietuvos simbolius,  vaikai dainavo daineles apie Lietuvą, žaidė žaidimus. Koncerto akcentas buvo Lietuvos vėliava, kuria vaikai "padarė" sustoję su  trijų spalvų balionais. 

PASAKŲ SAVAITĖ  "ŽAIDŽIAM PASAKĄ"

Balandžio 26 – 29 dienomis lopšelyje-darželyje vyko pasakų savaitė. "Kačiukų" grupės vaikai ir auklėtojos paruošė ir suvaidino pasaką "Ganau ganau aveles", "Bitučių" ir "Meškučių" grupių vaikai suvaidino pasaką "Pasaka apie plytę", "Nykštukų", "Kiškučių" ir "Pelėdžiukų" grupės paruošė pasaką  "Kiškis ir lapės", "Boružėlių" grupės vaikai – "Laiškas bičiuliui kiškiui…" ir "Drugelių"grupė - "Gyveno kartą katės".